Ahmet Gülüm

22 senelik profesyonel voleybol kariyerinin 11 senesini Galatasaray ve Arçelik Spor Kulüpleri’nin takım kaptanı olarak tamamlayan Ahmet Gülüm, spor hayatı boyunca kazandığı Türkiye ve Dünya şampiyonluklarının yanı sıra 158 kez milli forma giymenin gururunu yaşadı. Türk sporunun ve voleybolunun gelişmesi adına önemli çalışmalarda bulundu. Geçmişte Türkiye Voleybol Federasyonu ve Türk Voleybol Vakfı Başkanlıkları yapan ve Dünya Beach Volley Konseyi’nde yer alan Gülüm, 1991 yılında Plaj Voleybolu sporunun ülkemize gelmesine öncülük ederken, 7 yıl boyunca Türkiye Beach Volleyball Şampiyonaları ve arka arkaya 3 yıl Beach Volleyball Dünya Serisi organize eden ekibin başkanlığını yaptı.
2001 yılında Türkiye’nin ilk ve tek spor odaklı pazarlama iletişimi ajansı olan Sportsnet’i kurdu. Sportsnet, farklı hizmet alanlarında büyüyerek grup halini aldı. Grup şirketleri arasında Türkiye’nin en köklü etkinlik ajansı Allsports, ülkenin ilk spor odaklı dijital iletişim ve içerik ajansı VO2 ve Türkiye’nin en çeşitli spor içeriğini izleyiciyle buluşturan sportstv yer aldı. sportstv'nin sportstvkadın projesiyle ülkemiz spor yayıncılığında bir ilke imza atılmasını sağladı. Dünyanın bir numaralı spor ajansı Octagon’un da Türkiye temsilciliği Sportsnet Group tarafından üstlenildi. Ahmet Gülüm, Octagon'da bir süre uluslararası yürütme kurulunda da görev yaptı.Ahmet Gülüm'ün yönettiği Sportsnet Group, Türkiye’de 2001 yılından bu yana düzenlenen 2010 Dünya Basketbol Şampiyonası, İzmir 2005 Universiade, Erzurum 2001 Kış Universiade, F1, MotoGP, UEFA, FIFA FIBA, Euroleague gibi organizasyonların iletişim çalışmalarına veya sponsorluk kampanyalarına imza attı. Uluslararası alanda Barcelona, Manchester United gibi dev kulüpler, NBA, WTA, ATP gibi küresel kurumlar başta olmak üzere birçok sponsorluk çalışmasının doğru yönetilmesini sağladı. Procter&Gamble, Gillette, Orkid, head&shoulders, TEB BNP Paribas, Türk Hava Yolları, Koç Holding, Beko, McDonald's, Bayer, Avis, TJK, Milka, Turkcell ve daha sayısız markanın spor sponsorluklarını ve spor odaklı pazarlama iletişimi kampanyalarını hayata geçirdi. Ülkemizin tek ve en büyük spor ve marka buluşması Brand & Sport Summit de her yıl Sportsnet Group tarafından düzenleniyor.Ahmet Gülüm, İstanbul Bilgi Üniversitesi'nin Spor Yöneticiliği Bölümü "BilgiSpor"un kuruluşunda yer aldı. BilgiSpor'da, farklı üniversitelerin eğitim programlarında ve Marka Okulu'nda spor yönetimi ve spor odaklı pazarlama iletişimi konusunda dersler verdi. Spor odaklı pazarlama iletişimi konusundaki deneyimlerini paylaştığı Bir Top Yeter, Panoda Yer Yok gibi kitapları da bulunuyor.

Professional Volleyball Player for 22 years, was the Galatasaray and National Team captain.
Capped 158 times for the national team. The member of the National Olympic Committee of Turkey.
Former President of the Volleyball Federation of Turkey.
Former President of the Volleyball Foundation of Turkey.
Founder and first President of the European Volleyball Confederation Marketing Commission.
Former Vice President of the World Volleyball Federation Marketing Commission.
The President of the team who started the beach volley in Turkey.
Former Member of the World Beach Volley Council. He founded Turkey’s first Sport Related Advertising Agency in 2001 and led to the growth of many sport branch industries such as; Basketball, Volleyball, Tennis, Football First Division and University Games by making them related with brands.
Defined the concept of “sports related marketing communication” and inserted to international academic literature.
Founded Turkey's first Sports Channel D-spor with Doğan Media Group. Later took over D-spor and rebrand it to sportstv which broadcasts more sports than other TV channels in Turkey.
Wrote two book about sports related marketing communication named Bir Top Yeter and Panoda Yer Yok.

Arzu Savaş

1973-1994 yılları arasında voleybol oynayan Arzu Savaş 269 kez milli oldu. Geçmişte Beşiktaş bayan takımı menajerliği ve Voleybol Federasyonu Pazarlama ve Halkla İlişkiler sorumlusu olan Savaş, aynı zamanda Bayan Milli Takımlar Menajerliği görevini de üstlenmişti. Universiade İzmir, Erzurum ve Trabzon Gençlik Oyunları’nda faal olarak görev alan Arzu Savaş, Sportsnet Group’un başkan yardımcılığı görevini yürütmektedir.

Played professional volleyball between 1973 and 1994.Capped 269 times as a National Team member.Worked as the general manager of Women’s Volleyball at Beşiktaş.Was the Marketing and Public Relations Officer at Turkish Volleyball Federation while being General Manager of Turkish Women’s National Teams.Actively involved at Universiade İzmir, Winter Universiade Erzurum and Trabzon Youth Games and WTA championships during her tenure at Sportsnet.Been working at Sportsnet since its foundation.

Ener Gülüm

TBWA ve Sportsnet çatıları altında 7 yıllık spor odaklı pazarlama ve reklamcılık tecrübesi bulunan Ener Gülüm, son 2 senedir Sportsnet Group’un yönetim kurulu üyelerindendir. Octagon İstanbul yapılanmasında önemli rolü bulunan Gülüm, voleybol kariyerinde 2 Türkiye Şampiyonluğu bulunmaktadır.

He attended UCLA Marketing Programme after his advertising Bachelor’s Degree at Bilgi University. He has 7 years of experiences on advertising and sport related marketing business under TBWA and Sportsnet Group. He is working Sportsnet Group as Executive Board Member for 2 years and he has a key role on Octagon Istanbul.Former volleyball player with two Turkey Championships.

Filiz Özbilir

Voleybolculuk yaşamında 1979 – 1996 yılları arasında Güneş Sigorta, THY ve Beşiktaş'ta kulüplerinde oynayan Filiz Özbilir. 1996 – 2000 yılları arasında Türkiye Voleybol Federasyonu Basın ve Halkla İlişkiler Direktörü olarak görev yapmıştır. Daha sonra, Türkiye’nin ilk spor odaklı iletişim ajansının kurulması çalışmalarına katılmış, 2001 yılında proje yönetmeni olarak göreve başlamıştır.
2006 yılında Doğan TV ile Sportsnet ortaklığında kurulan D spor kanalında yönetici olarak yer alırken,2010 senesinde D spor, tamamen Sportsnet Group bünyesine geçerek logosu ve ismi değişerek Sportstv oluşumu sonrasında Operasyondan Sorumlu Başkan Yardımcısı olarak görevini sürdürüyor.

İlhan Uzundurukan

Gazetecilik hayatına 1982 yılında Hürriyet’te başlayan İlhan Uzundurukan; Show, Star TV ve Süperspor gibi bir çok önemli medya kuruluşunda görev aldıktan sonra 2010 yılında sportstv başkan yardımcılığına getirildi. Ulusal Radyo Yayıncıları Derneği Genel Başkanlığını yürütmektedir.

Started his journalism career at Hürriyet Newspaper in 1982 as a reporter where he was promoted to an editor afterwards.In 1989, he became the editor-in-chief at Fotospor, one of the top sports newspapers in Turkey.Then in 1992, he returned to Hürriyet as deputy chief of the magazine department.One year later, he was moved to sports department in Hürriyet as a chief editor.Between 1994 and 1996, he worked at Marie Claire and Marie Claire Maison as the executive director.He has worked as press general manager at Show untill 1999.Right after the three year Show Group era, he worked as the Star TV sports coordinator for a year.In 2000, he was moved to Süperspor as executive editor while working at CINE5 as news director.His affair with Sportsnet began in 2002 as a vice president. At the year of 2008 he worked at former sportstv; D-Spor for two years.Then in 2010, with the change of name to sportstv, he became the vice president.Recently, he was named as the president of National Radio Broadcasters Association and became chairman of URYAD board.He is a board member of associations such as İstanbul Bar of Journalists and Turkish Sports Writers Association.Uzundurukan graduated from İstanbul University, Faculty of Law and earned his master degree again from his alma mater.

Dünya Baltacıoğlu

Gençliğinde bir çok farklı spor dalıyla uğraşan Dünya Baltacıoğlu, profesyonel anlamda voleybola başlayarak 19 sene boyunca Türkiye ve İtalya’da bir çok önemli takımda oynadı. 125 kez milli formayı giyen Baltacıoğlu, Türkiye’ye plaj voleybolunu kazandıran grubun önemli bir parçasıdır. Halen FIVB Plaj Voleybolu Dünya Konseyi’nin bir üyesi ve Sportsnet Group’un organizasyondan sorumlu yönetim kurulu üyesidir.

Born in 1955. Graduated from Marmara University School of Physical education and SportsHis sportive life were begin with fencing in 1965 and were continued basketball and volleyball with it. After 1974, he decided focus only on Volleyball and had played till 1993. During 19 years, he played in different Turkish Volleyball teams and had played 5 years in Italy’s Napolplast and Allegrino teams by being the first turkish volleyball player in Italy. He got the MVP title and came back to Turkey to continue his professional volleyball life. He capped 125 times for the national team.He played 2 times in championship club Final-Four, 3 times in Universiade, one time Mediterranean Games and one time in European Championship Final. In, 1993 he ended his indoor volleyball career and continued with beach-volley till the end of his professional sportive life In 2000, he was a part of the group who brought beach-volley to Turkey. He worked as the director of FIVB World Tour 3 times, FIVB World Championship 2 times and CEV Euro Baech Tour 6 times. He still takes places on executive teams in different clubs; Altınyurt Sport Club president, Moda Sea Club member, Fenerbahçe Sport Club council member and FIVB Beach Volley World council member.

Fırat Türkoğlu

2003’te Sportsnet’in stratejik planlama ekibine katılmadan önce Aksoy Medya Grubu içerisinde bir çok farklı pozisyon içerisinde yer alan Fırat Türkoğlu, 2006 yılından beri Sportsnet Stratejik Planlama ekibinin başında görevine devam etmektedir.

Graduated from Istanbul Erkek Lisesi (Istanbuler Gymnasium)Worked as a journalism, radio programming, TV broadcasting professional in various turkish newspapers, magazines, radios and TV channels before joining Sportsnet Group Strategy and Planning Team in 2003.1996-1998 an editor for Aksoy Media Group for Spor Newspaper and Superbasket Magazine1998-2000 an editor and director of sports programming for TV8 Channel. Also an editor of Turkey's first Volleyball Magazine "Süper Voleybol"2000-2001 Sports Editor for newspaper Yeni Yüzyıl to 2003 an editor and director of programming for Aksoy Media Groups TV network Cine5 and Supersport From 2003 he is a part of the Sportsnet Groups Strategy and Planning Team, and from 2006 Director of Strategy and PlanningWorked as a sports commentator in Radyospor in 2006 to 2007 Speaks fluent English and German.

Mehmet Kaptan

2007 – 2011 yılları arasında görev yaptığı Sportsnet Group’a 2019 yılında Grup İş Planlama Direktörü olarak dönen Mehmet Kaptan, Ankara Bahçelievler Deneme Lisesi sonrası 1993 yılında İstanbul Üniversitesi İngilizce İktisat Fakültesi’nden mezun oldu. 1,5 yıllık Evyap (Arko) ve Sagra (Tadelle) ürün yöneticiliği deneyimi sonrası 1996 yılında Birleşik Reklamcılar ile reklam sektörüne adım attı. Sportsnet ve Birleşik Reklamcılar dışında Ajans Ultra, Art Grup, Publicis Bold ve Brick reklam ajanslarının müşteri ilişkileri departmanlarında çeşitli kademelerde görev yaptı.

Graduated from İstanbul University, Faculty of Economics in English in 1993. After a 1,5-year experience in product management with Evyap (Arko) and Sagra (Tadelle), he stepped into the advertising sector with Birlesik Reklamcılar in 1996. He worked for Sportsnet between 2007-2011. Apart from Sportsnet and Birlesik Reklamcılar agencies, he has worked in various positions in the customer relations departments of Ajans Ultra, Art Group, Publicis Bold and Brick. He returned to Sportsnet Group in 2019 as Group Business Planning Director.

Ahmet Gülüm
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkanı Founder / President
Abdullah İlhan
MCR Operatörü MCR Operator
Abdülkadir Sırakaya
Teknik Yönetmen TECHNICAL DIRECTOR
Ahmet Altınata
Motion Grafik Tasarım Motion Graphic Designer
Arzu Savaş
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vice-President
Ayhan Kaşıkçı
Kameraman Cameraman
Batuhan Bilen
Art Director Art Director
Berke Kosova
Sunucu / Editör PRESENTER / EDITOR
Berna Kuru
Reji Sorumlusu REJI DIRECTOR
Betül Olguner
Proje Temsilcisi Project Executive
Burak Diriarın
Senior Sanat Yönetmeni Sr. Art Director
Celal Ünlütürk
Güvenlik Görevlisi
Cem Tınaz
İstanbul Bilgi Üniversitesi Spor Bilimleri ve Teknolojisi Yüksekokulu Müdürü
Cemre Kuzuloğlu
Stratejik Planlama Strategic Planner
Cumhur Yakar
Sosyal Medya Sorumlusu SOCIAL MEDIA EXECUTIVE
Çiğdem Demir
Asistan Assistant
Demet Çınar
Finans Yardımcısı Finance Deputy
Dilara Ayık
Sosyal Medya İçerik Uzmanı SOCIAL MEDIA CONTENT SPECIALIST
Dilek Barut
Proje Yöneticisi Project Manager
Dünya Baltacıoğlu
Danışman Advisor
Efe Yamanlar
Sunucu / Editor PRESENTER / EDITOR
Elzem Dinç
BİLGİSpor Bölüm Asistanı BILGISpor Faculty Assistant
Emincan Ciboğlu
Ses Operatörü Sound Operator
Emre Saraç
Motion Graphic Designer MOTION GRAPHIC DESIGNER
Ener Gülüm
Başkan Yardımcısı Executive Board Member
Engin Kaya
Metin Yazarı Copywriter
Erdoğan Veis
Yayın Yönetim Müdürü Broadcast Manager
Eren Ünal
Senior Copywriter Senior Copywriter
Eren Yazıcıoğlu
Genel Yayın Yönetmeni CHIEF EDITOR
Esra Çay
Sunucu / Editör PRESENTER / EDITOR
Ferhat Ukşaş
Teknik Yönetmen Yardımcısı TECHNICAL MANAGER ASSISTANT
Fırat Türkoğlu
Strateji ve Planlama Direktörü Director of Strategy and Planning
Filiz Özbilir
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Member of the Board of Directors
Gökhan Kınık
Senior Stratejik Planlama Sr. Strategic Planner
Gülbin Yıldırgan
Reklam Rezervasyon
Güllü Ünlü
Hizmet Personeli Service Staff
Gürkan İmik
Jr. Metin Yazarı Jr. Copywriter
Hakkı Aytunç Koltuk
MCR Operatörü MCR Operator
Harun Yılmaz
Grafik Tasarımcı Graphic Designer
Hasan Hüseyin Özsoy
Jr. Stratejik Planlama Jr.Strategic Planner
Hasan Kasap
BİLGİSpor Bölüm Başkanı BILGISpor Department Head
Işık Doğa Akdemir
Proje Yöneticisi Project Executıve
İbrahim Güler
Muhasebe Şefi
İlhan Uzundurukan
Sportsnet Group Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vice President of Media
İlknur Hacısoftaoğlu
BİLGİSpor Öğretim Üyesi BILGISpor Faculty Member
Koray Aldemir
Sunucu / Editor PRESENTER / EDITOR
Kübra Uyanık Aslan
Marka Yöneticisi Brand Manager
Levent Doğan Yavuz
Sunucu / Editor PRESENTER / EDITOR
Mehmet Kaptan
İş Planlama Direktörü Business Planning Director
Mehmet Taşçıoğlu
Muhasebe Finance
Metin Demir
Finans Şefi Chief of Finance
Metin Görgün
Program Yapımcısı Program Producer
Muhammed Subaşı
MCR Operatörü MCR Operator
Murat Ağca
sportstv Dijital Yayınlar Yönetmeni sportstv DIGITAL BROADCASTING DIRECTOR
Mustafa Güneyin
Etkinlik Yöneticisi Event Manager
Mustafa Karakuş
Kurgu Operatörü EDITING OPERATOR
Mustafa Mıcık
Reklam Rezervasyon Sorumlusu
Nazlı İlmez
Proje Yöneticisi Project Manager
Oğuz Karaahmetoğlu
Kameraman
Orhan Kestek
sportstv Prodüksiyon Sorumlusu sportstv Producer
Osman Çanakcı
Senior Sanat Yönetmeni Senior Art Director
Pınar Bayri
Hizmet Personeli
Sergen Yerlikaya
Grafik Tasarımcı Graphic Designer
Serhat Özgün
Muhasebe
Serkan Yeşilyurt
Muhasebe
Taha Silsüpür
Etkinlik Yöneticisi Event Manager
Tiber Uzunoğlu
Müşteri İlişkileri Uzmanı Account Executive
Tülay Sarıal
Hizmet Personeli Service Staff
Ufuk Şen
Reji Operatörü REJI OPERATOR
Umut Bozkurt
Güvenlik Görevlisi
Yeliz Karakaya
Sunucu / Editor Presenter / Editor

Deneyimlerinizi kişiselleştirmek amacıyla KVKK ve GDPR uyarınca kullanılan çerezler bakımından kişisel tercihlerinizi Çerez Onay Aracından yönetebilir, daha fazla bilgi için Veri ve Çerez Politikasını ziyaret edebilirsiniz. Sitemizi kullanarak, çerezleri kullanmamızı kabul edersiniz.

We use cookies to improve your experience on our site and to show you personalised advertising. To find out more, read our privacy policy and cookie policy.